Българската състезателка на италианския Пуул Комензе Гергана Славчева направи поредния си силен мач за тима при победата с 81:68 над състава на Диана Найденова Пуцуоли в среща от V кръг на Серия А1, съобщи sportal.bg.

Славчева започна титуляр и за 38 минути на терена отбеляза 12 точки и овладя 4 борби. Най-резултатна за успеха на Комо беше Бруук смит с 20 точки, а Вики Хол се отличи с 19.

Диана Найденова също стартира като титуляр за Пуцуоли и за 25 минути на терена отбеляза 5 точки и овладя 3 борби. Тамика Диксън наниза 33 точки при поражението на Пуцуоли.

След този успех Пуул Комензе оглави класирането на италианското първенство с 4 успеха и само 1 поражение. Пуцуоли пък е на последна позиция с победа и 4 загуби.

В следващия кръг отборът на Гергана Славчева е гост на Лиоматик Умбертиде, докато тимът на Диана Найденова е домакин на Витербо.