Българският гард на финалиста в норвежкото баскетболно първенство Тромсьо Сторм - Галин Михайлов е на крачка от спечелване на титлата в местния шампионат. В мач номер 3 от финалната серия Тромсьо постигна победа като гост с 59-56 над своя опонент Улрикен Ийгълс и поведе с 2-1 успеха. Финалите в баскетболния шампионат на скандинавскат държава се играят до 3 победи от 5 мача.

Българинът излезе титуляр и за 38 минути на терена реализира 10 точки, отне 4 топки, овладя 3 борби и направи 1 асистенция. Най-резултатни за победителите бяха Тай Фингер и Роналд Тимус с по 18 точки.

Делано Томас наниза 16 точки, докато Аудун Ескеланд завърши с 14 при поражението на Улрикен Ийгълс.

Решителният четвърти сблъсък за тима на Галин Михайлов е днес в късния следобяд.