"Рилски спортист" претърпя тежко домакинско поражение от миналогодишния победител израелския "Галил Гилбоа" със 79:104 в среща от третия кръг на финалната шестица в Балканската лига. Това беше негова първа загуба в зала "Арена Самоков" от началото на турнира.

Израелският отбор започна във вихрено темпо и още след първата част се оттегли с 12 точки аванс. През втората част домакините се опитаха да направят обрат и тя завърши при равен резултат 48:48. В първите минути след подновяването на играта те дори дръпнаха с 5 точки, но силите им стигнаха дотук. Американците в състава на Галил се разиграха и гостите отново излязоха напред. Те не изпуснаха инициативата през четвъртата част, когато оформиха разгрома на "Рилецо".

Бранко Миркович и Тери Смит бяха най-резултатните играчи на Рилски спортист с по 15 точки всеки, като Миркович добави и 8 асистенции към статистиката си. Раким Сандърс записа "дабъл-дабъл" за победителите - 20 точки и 12 борби, а Джамар Смит и Шон Тагърт добавиха по 17 .

Това беше пета победа за Галил Гилбоа и вече е с баланс от 5-3 в Топ 6 на Балканската Лига. Загубата за Рилецо пък бе четвърта, като самоковци имат 3 победи и 4 поражения. За да могат да се класират за финалната четворка на тях ще им трябват две победи в оставащите 3 мача.

"Левски" вече си осигури място в полуфиналите, след като във вторник победи драматично черногорския "Теодо" с 90:82 след продължение. Така той е с баланс 5 победи и 2 загуби.

След мача треньорът на "Рилски спортист" Росен Барчовски не скри разочарованието си. "Не може да играем с такава защита. Това е безобразно. Те са силен отбор, балансиран на всяка една позиция. Ние играем срещу по-различен отбор като класа, дисциплини и като всичко. Вината е моя, защото не съм им обяснил, че излизат срещу коренно различен баскетбол. Започнахме третата част по най-добрия възможен начин, а след това се скъсахме да грешим и да пропускаме. Не можем да играем непрекъснато на приливи и отливи", добави бившият национален селекционер.