Националният отбор на Франция по баскетбол прегази тима на Македония с 83:57 в мач от втората фаза на Европейското първенство в Полша. Така французите си осигуриха място на четвъртфиналите на шампионата, тъй като имат 3 успеха след първите два етапа.

Най-резултатни за победителите бяха Флоран Пиетрус и Нандо де Коло с  по 14 точки, а Тони Паркър, Али Траоре и Никола Батум отбелязаха по 13.

Джеремая Мейси и Дарко Соколов вкараха по 9 точки, а Предраг Самарджийски записа в актива си 7 точки и 8 борби.

В друг мач от първия ден на втората фаза отборът на Гърция победи състава на Германия с 84:76 и също отива на четвъртфинал. Това е четвърти успех за южните ни съседи, които надиграха всички свои съперници в предварителната група.

Отборът на Германия се опъна сериозно на гърците и минути преди края на двубоя отстъпваше с минималната разлика, но не успя да регистрира успех.

Василис Спанулис бе най-резултатен за победителите с 20 точки, а за Бундестима  Хейко Шафарцик вкара 23.

Отбор на Русия също записа победа в началото на втората фаза на Евробаскет 2009. Тимът, воден от Дейвид Блат, стигна до успеха в последните секунди на двубоя, надигравайки драматично Хърватия с 62:59.

1,5 секунди преди края Давор Куш се опита да прати мача в продължение с изстрел от тройката, но не успя.

За победителите най-резултатен бе Тимофей Мозгов с 18 точки, а за Хърватия - Марио Касун с 13.