Франция спечели бронзовите медали на Световното първенство по баскетбол в Испания. Това се случва за пръв път на "петлите" в историята на шампионатите на планетата, чието начало е в далечната 1950-а година.

В оспорван мач - повторение на финала от миналогодишното Европейско първенство срещу Литва, французите и този път излязоха победители след резултат 95-93. До края на първенството остава само един мач - днешният финал между САЩ и Сърбия.

Иначе "петлите" и техните снажни опоненти бяха много равностойни от първите минути на срещата. Играта вървеше кош за кош и през цялото първо полувреме нямаше големи откъсвания в резултата. По-често Франция водеше, но разликата не беше повече от 4-5 точки. Темпото се запази и след почивката, а в последните минути на третия период литовците поведоха и натрупаха малко по-голям аванс за 71-64 след 30 минути.

Литва продължи да води до три минути преди края, когато Франция записа решителна серия от 9-0, за да поведе с 86-80. Съперникът обаче намали на 85-86, а в размяна на наказателни удари до края французите показаха по-здрави неври.

Франция отстъпи в борбата (31-36) и стрелбата от тройката (7/20 срещу 7/17), но имаше много добър процент за две точки - 25/37 (68%) срещу 24/50 (48%) на Литва, отбелязва bgbasket.com.

Никола Батум отново бе над всички за победителите с 27 точки, а с 15 се включи Борис Диау. За Литва 25 точки и 9 борби регистрира Йонас Валанчунас, а 14 отбеляза Адас Юшкевичус.