Във Франция започнаха мачовете от втората фаза на Европейското първенство по баскетбол за жени. Вчера се изиграха срещите от група "F".

Отборът на домакините победи Хърватия със 78:70 и остава единствен без загуба в групата. Световните вицешампионки осигуриха победата си през първото полувреме, когато водеха с 24 точки. През второто те показаха известни колебания в играта, но не допуснаха да бъдат застигнати.

Изненадата на кръга поднесоха баскетболистките на Сърбия, които успяха да надделеят над Беларус с 54:48. Основна заслуга за победата имат Ана Дабович и Милица Дабович, които вкараха по 13 точки.

В третия мач за деня Чехия победи Великобритания със 66:55.

Така в класирането в групата начело е Франция с 3 победи, пред Белорусия и Чехия по 2, Великобритания и Сърби по 1 и Хърватия с 3 загуби. Първите четири отбора продължават на четвъртфиалите.