Баскетболистът на Чикаго Булс, Лаури Марканен вкара 27 точки и имаше решаваща роля за победата на Финландия над Полша с 90:87 на Евробаскет 2017. Домакините на срещите от група "А" постигнаха втори успех след добавено време. Този път те имаха нужда от две продължения от по 5 минути. Редовните 40 минути завършиха при резултат 66-66, а първото продължение при 78-78.

Израел обърна Германия и запази шансове на Евробаскет 2017

Домакините на група "B" изоставаха с 12 точки преди последната четвърт

50 секунди преди края на редовното време Суоми изоставаше с 5 точки. Тогава Марканен форсира 5 секундно нарушение на поляците. Той вкара 3 наказателни удара, открадна топка и осигури продължението със забивка. В края на първото добавено време отново играчът на Булс успя да изравни.

Победата почти осигури осминафинал на Финландия, която се нуждае от още една победа срещу аутсайдера Исландия. Полша има нужда от победа срещу силния отбор на Гърция, за да остане в надпреварата.

Снимка 310825

Източник: fiba.basketball

Франция разгроми Исландия с 115-79 и запази шансове за първото място. Словения си осигури място на осминафинал след победата си над Гърция с 78-72. А елините в директен двубой с поляците ще трябва да се спасяват.