Тимът на Филип Виденов - Каха Сан Фернандо спечели "българското дерби" в Испания след победа над Менорка, с Калоян Иванов с 91:84 (21:18, 17:17, 22:24, 31;25), информира "Bulgarianbasket.com". Двубоят се игра в зала "Паласио Сан пабло" в Севиля.

Виденов записа едва седем минути престой на площадката, в които обаче така и не успя да отбележи точка.

Иванов бе на другия полюс - 13 минути игра и 13 точки, добавяйки и две борби в актива си при поражението.

Над всички в мача обаче бе американецът Деметриус Алекзандър от Каха Сан Фернандо, завършил с 25 точки, за Менорка Холис Прайс бе най-резултатен с 18.

След този кръг домакините са на шеста позиция с 11 успеха и 9 загуби, докато Менорка е твърдо на последната позиция в таблицата с едва 4 успеха и 16 загуби.