ВиденовКаха Сан Фернандо с българския национал Филип Виденов  не успя да се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Краля, след като отстъпи в четвъртфиналната среща на ТАУ Керамика със 73:82 точки.

Виденов, който е баскетболист №1 на България за 2006 година, игра 20 минути, за които реализира 5 точки и овладя 1 борба.

Най-резултатен за Каха беше Холис Прайс с 20 точки.

Симеон Найденов бе част от поредния успех своя Солна Викингс в шампионата на Швеция.

Българинът се отчете с 3 точки при победата на неговия тим с 94:83 (16:16, 30:19, 33:27, 15:21) точки като домакин в дербито срещу Планя Баскет.

Найденов бе 11 минути на терена, за които добави към своята статистика 5 откраднати топки и 1 асистенция.

След този мач Солна Викингс събра актив от с 21 победи и 8 загуби и се изравни по показатели на върха в шведската лига с Планя Баскет.

В неделя Солна е гост на Ямстланд Баскет.