Филаделфия 76 победи Торонто Раптърс с 94-89 и изравни на 1-1 победи полуфиналната серия в Източната конференция на НБА.

Джими Бътлър вкара 30 точки и овладя 11 борби за първата победа на Филаделфия в Торонто от 10 ноември 2012 година. В този период Сиксърс имат 14 последователни загуби в канадския град.

Голдън Стейт и Бостън с победи в плейофите на НБА

"Воините" се справиха трудно с Хюстън

Джеймс Енис III завърши с 13 точки, Джоел Ембийд добави 12, а Джей Джей Редик и Грег Монро също записаха двуцифрен актив за победителите с 11 и с 10 точки. За Раптърс най-резултатен беше Куай Ленърд с 35 точки. Паскал Сиакам добави 21 точки и Кайл Лори завърши с 20 точки.

Сиксърс водеха с 19 точки във втората четвърт и влязоха в последната с преднина от шест точки. Гостите направиха серия от 7-2 в началото и имаха с аванс от 11 точки 8 минути преди края. Торонто се завърна с тройки на Лори и се доближи на точка. Ембийд вкара под коша 24.3 секунди преди края, а Дани Грийн не беше точен от тройката в последвалата атака за Торонто.

В другия мач от тази нощ Денвър Нъгетс постигна втора победа срещу Сан Антонио Спърс този път със 121-113.