Фенербахче стана първият турски отбор спечелил баскетболната Евролига. "Фенерите" победиха гръцкия Олимпиакос с 80-64 във финал игран в истанбулската зала "Синан Ердем Доум".

Домакините, подкрепяни от френетчината си публика, заложиха на стрелба от далече и здрава защита. Те отбелязаха 13 тройки, като в същото време блокираха всеки опит за стрелба на гърците.

Днес в Истанбул започва голямото шоу в Евролигата

В неделя ще стане известен шампиона на Стария континент

Единствено малко преди почивката Олимпиакос се върна за кратко в мача. Тогава разликата падна на 5 точки. Турците отговориха с дъжд от тройки, който накара публиката в залата да подивее в последните минути.

Богдан Богданович вкара 17 точки. Той отбеляза 5 пъти зад линията от 6.25 метра. Никола Калинич също записа 17 точки - 12 от тройки.Игралият в България, Перо Антич направи страхотен мач.

Кем Бърч беше най-резултатен за Олимпиакос с 14 точки.

В двубой за третото място миналогодишният шампион ЦСКА (Москва) разгроми Реал Мадрид с 94:70.