Шампионът от миналия сезон Панатинайкос започна с победа защитата на титлата си в Евролигата, след като надигра гостуващия Лотоматика с 86:83 (20:26, 15:19, 27:13, 24:25). Успехът не дойде никак лесно за "детелините", които успяха да вземат само третата четвърт - 27:13.

Гостите имаха възможност да се доберат до продължение, но хърватският пойнт-гард Роко-Лени Укич се провали в опита си за стрелба от тройката. Василис Спанулис, който се завърна след един сезон в Хюстън Рокетс, бе най-резултатен за Панатинайкос с 15 точки. Шарунас Ясикевичус, който също се върна в Европа след престой в НБА, добави 11, като 7 от тях в заключителната четвърт.

Исландецът Йон Стефансон вкара 25 точки за Лотоматика, а Еразем Лорбек добави 18 и три чадъра. Добрата игра на римляните им донесе преднина от 10 точки на полувремето. След почивката Панатинайос отговори със защитна игра и вкара 13 безответни точки, а в продължение на 5 минути гостите не успяха да отбележат кош.

В заключителните минути мачът се превърна в истински трилър. Стефансон вкара за 79:75 в полза на Лотомотика, но Ясикевичус отговори с 7 поредни точки. В последната минута Майк Батист (на снимката) бе наказан с технически фаул срещу Стефансон и Рома получи възможност да си върне лидерството.

Димитриос Диамантидис пресече високия пас на Дейвид Хоукинс, а Укич направи крачки в опита си да стреля от тройката и да прати мача в продължение.

Преди срещата в чест на 50-годишнината на европейските баскетболни турнири бяха почетени три знакови фигури за Панатинайкос - треньорът Желко Обрадович, капитанът Фрагискос Алвертис и отказалият се Деян Бодирога, който в момента е генерален мениджър на Лотоматика.