Фенербахче стори истинска сензация в плейофната фаза на най-силния клубен турнир Евролига. След като в сряда фенерите спечелиха първа победа от плейоф в Евролигата, турският тим вече ликува втора победа и е на крачка да отстрани европейския клубен шампион Макаби Тел Авив. След като доминираха през целия мач в Истанбул турците се наложиха убедително с 82:67 след края на мача.

“Юлкер Спортс Арена” в Истанбул отново бе изпълнена до краен предел, а 13 хиляди фенове по трибуните станаха свидетели на фантастична първа четвърт от селекцията на Желко Обрадович. В рамките на първите 10 минути домакините вкараха два пъти повече точки от Макаби, повеждайки с 16 точки, след което просто поддържаха разликата.

След почивката фенерите увеличиха на 20 точки, а Макаби успя да намали на 12 едва в последната част. Това обаче стана за кратко и Фенербахче спечели двубоя.

Андрю Гаудлок бе над всички за успеха на своя тим като завърши с 19 точки, а Семих Ерден доабви 12. Богданович реализира 11,  а Неманя Биелица овладя 15 борби и записа 9 точки.

За гостите от Израел най-резултатен бе Джереми Парго с 16 точки, а Браян Рандъл добави 13. Нейт Линхарт записа 12, а Силвън Ландсбърг 11.

Така турският отбор поведе с 2-0 победи в серията, която се нуждае само от още една, за да се класира за финалната четворка. Третата среща предстои на 20-ти април (понеделник) в Израел.