Лукойл Академик загуби решителния трети четвъртфинал срещу КРКА Ново место в турнира Еврочалъндж. Българският шампион отстъпи с 69:71 в Словения и така пропусна шанса да се класира за Финалната четворка, въпреки че спечели първия двубой от серията.

„Студентите" водеха в резултата през почти целия мач, но в крайна сметка победата им се изплъзна от ръцете. Брендън Хийт изпусна тройка в последните секунди, която можеше да предреши изхода на двубоя в полза на Академик.

В средата на последната четвърт тимът на Йовица Арсич водеше с 61:56, когато загуби инициативата и КРКА поведе с 66:63. На два пъти нашите скъсяваха преднината на словенците само до точка, но домакините все пак удържаха победата.

Най-резултатен за Академик бе Грийн, който завърши с 20 точки. КРКА пък се присъедини към тимовете на Спартак Санкт Петербург и Локомотив Кубан във Финалната четворка. Последният участник там ще бъде излъчен по-късно днес измежду Остенде и Вентспилс.