Тимът на българската национална състезателка Евелина Гунева Кади Ла Сеу загуби от Ондарибия Ирун на Веселка Тодорова със 71-76 в мач от XXII кръг на испанската Liga Femenina. Гунева започна като титуляр и за почти 32 минути на терена реализира 10 точки, овладя 7 борби и две асистенции. Най-резултатна за Кади Ла Сеу беше Силвия Луш с 20 точки, а Соня Дош Реиш се отличи с 14 при поражението на тима.

След тази загуба Кади Ла Сеу остана на 10-а позиция с 7 успеха и 15 загуби. В следващия кръг отборът на Ева Гунева е гост на Екстругаса на Жаклин Златанова.

От своя страна Веселка Тодорова завърши с 2 точки за около 8 минути на терена. Стейси Лин беше най-резултатна за победителките със 17 точки, докато Амра Дапо завърши с 14 за успеха.

Ондарибия Ирун е на 8-а позиция в елитния испански шампионат с 11 победи и 11 загуби. В следващия кръг отборът на Веселка Тодорова е домакин на Сан Хосе.