Плеймейкърът на българския национален отбор по баскетбол Ибрахим Джабер направи поредния си силен мач с екипа на италианския Лотоматика Рома, но неговият тим загуби като гост на Виртус със 74-89. Двубоят бе част от програмата на VIII кръг на втория полусезон на Серия А1. Иби започна като титуляр и за 32 минути на терена наниза 24 точки, 2 борби и 2 асистенции, като приключи срещата като най-резултатния не само за "римляните", но и в  срещата изобщо. Луиджи Датоме отбеляза 10 точки при поражението на отбора оът италианската столица.

Кийт Лангфорд реализира 23 точки, а бившият плеймейкър на Денвър Нъгетс и Милуоки Бъкс Ърл Бойкинс добави 20 за успеха на Виртус.

С тази загуба отборът от Болоня се изкачи на второто място в италианското елитно първенство. През последните месеци втората позиция перманентно бе окупирана именно от Лотоматика. Независимо от това отборът на Ибрахим Джабер е със същия актив, както и Виртус - 15 победи и 8 загуби. Едноличен лидер е Монтепаски (Сиена) с 22 успеха и 1 поражение. В следващия кръг Лотоматика приема Карифе Ферара.