Дунав 8806 изигра силен мач като гост на Истанбулския университет, но малко не му достигна да си тръгне с победа. Българският шампион отстъпи със 71:83 при завръщането си в женския Еврокъп. Въпреки че не поведоха нито веднъж в резултата, русенки няколко пъти бяха на косъм от обрат и през целия мач държаха съперника си под напрежение. В следващия кръг от група D на турнира Дунав 8806 ще бъде домакин на шведския Люлео.

Домакините започнаха мача със серия от 5:0 и успяха да се задържат напред в резултата, като през повечето време от първата част водеха с 4-5 точки. След добра серия в края й те се откъснаха с 8 напред за 23:15. Турският тим запази този аванс до средата на следващата четвърт, но малко преди почивката русенки се приближиха само на 2 точки при 30:32. Те се задържаха близо до съперника за 37:42 на почивката.

В средата на третия период разликата падна до точка – 51:52, но русенки така и не успяха да изравнят или обърнат резултата. Все пак те продължиха да дишат във врата на съперника си, като и след тази част изоставаха с 5 точки – 59:64. Баскетболистките на Георги Божков продължаваха да се борят, но успяха да стигнат най-близо на 3 точки зад съперника си през последната част. Домакините удържаха преднина от 7:8 точки в последните минути и стигнаха до успеха.

Домакините имаха малко предимство в борбите – 41-38 и асистенциите – 19-16. Те стреляха по-добре за три точки – 11/28 (39%) срещу 6/18 (33%), както и за две – 50% срещу 41%.

За Българския отбор най-резултатна с 18 точки, към които добави и 6 борби, беше Радостина Димитрова. 13 точки добави Цветомира Шаренкапова, а 11 плюс 9 борби и 7 асистенции записа Зорница Костова.

За победителките Саша Чаджо бе над всички с 25 точки, а с 16 се включи ЛаТаня Уайт.