Женският баскетболен тим Дунав 8806 спечели за трета поредна година купа "България Оргахим", след като победи в драматичен и изключително оспорван мач Нефтохимик с 81:75.

И двата отбора започнаха равностойно срещата, като битката се водеше кош за кош. Първата четвърт завърши 24:20 за домакините от Русе, които дръпнаха напред в резултата благодарение на Едриън Джонсън, отбелязала през първото полувреме 21 от общо 45 точки за своя отбор. Така втората четвърт приключи с превес на "Дунав 8806" – 45:37. След почивката двата отбора продължиха със същото темпо и в третата четвърт бе запазено предимството на домакините – 60:53.

Пет минути преди края на мача се случи драматично спиране на тока, при резултат 74:63. Отстраняването на аварията продължи около 30 минути, като с проблема се ангажира лично кметът на Русе Пламен Стоилов, който бе на мача заедно с целия си екип и областния управител Стефко Бурджиев. Феновете осветиха залата с джиесемите си и запяха химна.

След пускането на тока русенските състезателки бяха леко разконцентрирани и допуснаха доста грешки, което позволи на момичетата на Петко Маринов да се опитат да обърнат резултата. Това обаче не стана и срещата приключи с победа на "Дунав 8806".

Купата бе връчена на победителките от кмета на Русе Пламен Стоилов, а областният управител Стефко Бурджиев даде златните медали. Президентът на баскетболната федерация Георги Глушков награди сребърните медалистки от "Нефтохимик".

На пресконференция след мача треньорите на двата отбора Георги Божков и Петко Маринов похвалиха отборите си за играта им и се поздравиха взаимно. Само след седмица двата тима отново ще играят в Русе, този път като част от първенството на лигата.