Левски загуби драматично от Галил Гилбоа (Израел) като гост със 70:72 в последния си мач от група А на ЕВРОХОЛД Балканска лига в повторение на финала от миналогодишното издание на турнира. Това бе и директен сблъсък за първото място.

Отборите започнаха много равностойно, но Левски успяваше да поддържа малка преднина през цялото време. Едва в края на първата част домакините излязоха с 3 точки напред - 35:32.

Непрекъсната гонитба в резултата продължи и през второто полувреме. Минута и десет секунди преди края резултатът бе изравнен при 68:68, а мачът навлезе в най-интересната си част. Пробив на Кенет Хейс направи резултата 70:68, а в последствие Левски сбърка при нападението си. Последваха нарушения и изпълнение на наказателни удари, а при 72:70 в полза на домакините Хрисимир Димитров не успя да вкара от тройката и да донесе успеха на "сините".

За Левски най-резултатен с 15 точки бе Стефан Георгиев.  По 13 добавиха Чавдар Костов и Димитър Димитров, а с 10 завърши Марко Маринович. За домакините Кенет Хейс наниза 20 точки, а Нимрод Тишман завърши с 19.

Така Галил Гилбоа оглави крайното класиране в групата с 6 победи и 2 загуби, а Левски остана втори с 5 победи и 3 загуби. И двата отбора продължават в следващата фаза. Третият отбор,който също се класира е Куманово 2009, въпреки че загуби снощи директния си двубой с Джуро Джакович със 77:84.