Галил Гилбоа защити титлата си в Балканската лига след инфарктен мач с две продължения срещу Левски. В крайна сметка израелците спечелиха с 87-79, предаде Bgbasket.com.

Двата отбора надминаха миналогодишния финал, който завърши след едно продължение, а напрежението в залата бе налице през пълните 50 минути на днешния сблъсък.

Галил поведе в началото, но в средата на втората част Левски наниза 9 поредни точки и на почивката водеше с 41-33.

В началото на второто полувреме разликата за първи път стана двуцифрена. Галил обаче бързо се взе в ръце и след две грешки на Левски разликата бе намалена само на 4 точки при 44-48 в средата на третата част. Още няколко грешки на българския отбор позволиха на Галил да се приближи на точка, но така и за момент водачеството не се смени. Левски успя да натрупа преднина от 6 точки в края на третата част за 58-52.

Ужасно начало на последната част за Левски доведе до 6 минути и половина без кош на отбора, като междувременно Галил взе водачеството при 60-58. Атаката на израелците също не вървеше, а първият кош на „сините" за частта при по-малко от 4 минути преди края отново даде водачеството на Левски.

Мачът навлезе в последната си минута при 2 точки преднина на Левски, който задържа топката повече от 40 секунди, а 16 секунди преди края Янив Грийн бе фаулиран и изравни резултата от наказателната линия. Левски сгреши в последната си атака, а мачът влезе в продължение.

Отборите си размениха по тройка в началото на добавените пет минути, а в средата им резултатът отново беше равен - 69-69. След грешка в защитата на Левски при изпълнение на наказателен удар, Галил поведе със 73-71 точно минута преди края.

Марко Маринович бе фаулиран два пъти поред и след четири точни наказателни удара изравни резултата при 75-75 и 21 секунди преди края. Галил пропусна в ответната атака и се наложи второ продължение. До средата му равенството се запази, но поредни кош и тройка на Галил направиха резултата 82-77 при по-малко от две минути до края. Пропуски на Левски в нападение доведоха до увеличаване на разликата на 9 точки, а минута преди сирената мачът бе решен.