Тони Дечев коментира загубата на Лукойл Академик от Енисей (Красноярск) с 68:75 в евротурнирите, като сподели, че според него тя е плод на слабата игра на възпитаниците му в последната част.

Специалистът, който изведе "студентите" до шампионската титла в НБЛ добави още, че дългото пътуване и часовата разлика също са били от значение за двубоя в Сибир днес.

"Искам да поздравя Енисей за днешната победа. Мисля, че се борихме, 30 минути бяхме напред в резултата при това трудно гостуване. Проблемите ни дойдоха в четвъртата част. Не става дума само за това, че пропуснахме всичките си десет тройки през второто полувреме.

Изгубихме организацията си в нападение и в последната част направихме много грешки, които доведоха до лесни точки за домакините. Играта ни в защита беше ужасна през последната четвърт, вкараха ни 26 точки и това реши изхода от мача", каза Дечев.

"Дойдохме тук за победа. Смятам, че бяхме готови да победим и 30 минути показвахме точно това. Но може би се уморихме, пътуването ни беше тежко, също така и часовата разлика оказа влияние. Умората накара играчите ми да взимат лоши решения както в защита, така и в нападение", добави той.