Дамският баскетболен отбор на Берое спечели дербито срещу Монтана с 65-63. Двата отбора играха срещнаха в петък на финала в турнира за "Купата на България", когато победата беше за момичетата от Северозапада.

Небойша Видич:  Играчите ме направиха по-добър треньор в Европа с тези мачове

Небойша Видич: Играчите ме направиха по-добър треньор в Европа с тези мачове

Наставникът съжалява за изпуснатия шанс за четвъртфинал в евротурнира

Двубоят премина през много обрати. Домакините дръпнаха в края на първата част със 17-11. До почивката монтанчанки стопиха изоставането си, а след края на третата четвърт излязоха напред с 43-46.

Силна игра на Виолина Кочева и Милена Томова доведе до нов обрат за момичетата на Георги Божков. Финалният напън на Монтана не донесе до нова промяна.

Милена Томова наниза 17 точки за Берое, а Кочева и Теодора Динева се разписаха с по 12 точки.

За Монтана над всички беше Димана Георгиева вкарала 18 точки и спечелила 9 борби. Радостина Димитрова остана с 11 точки.

Така Берое е на първо място с 6 победи от 6 мача, а Монтана на второ с 4 победи и 2 загуби.