Дамският баскетболен отбор на Берое разгроми младия тим на Трешневка със 103-59 в мач от четвъртия кръг на Адриатическата лига.

Ценна победа на Балкан срещу Енисей на старта на "Фиба Къп"

Драматичният двубой се реши през последните секунди

Жаклин Златанова изигра първия си мач в надпреварата след завръщането си и присъствието ѝ веднага се усети. Тя игра общо 14 минути в мача. Тимът на Трешневка гостува в Стара Загора само с 8 баскетболистки.

Берое започна ударно със серия от 10-0. След това шампионът от миналия сезон на Адриатическата лига нямаше проблеми. Разликата прогресивно растеше.

Само след 13 минути игра цялата интрига се загуби, след като резултатът стана 40:15. На почивката Берое се оттегли при 61-32, правейки второто полувреме протоколно. В него разликата се движеше около 30-40 точки.

За българките над всички беше Адиджат Адамс с 30 точки и 13 борби записа. Челси Лий се отчете с 13 точки и 10 борби. От родните състезателки най-полезни бяха Теодора Динева с 23 точки и 5 откраднати топки и Виолина Кочева с 10 точки и 14 асистенции.