Черноморец поднесе голема изненада, побеждавайки гранда Левски Лукойл с 93:75 (20:17, 33:11, 20:21, 20:26) в бургаската зала "Бойчо Брънзов".

"Акулите" изпревариха Ямбол на шесто място с баланс от 5 победи и 7 загуби. Левски Лукойл допусна третата си загуба за сезона, като отборът, воден от Константин Папазов заема втората позиция с 10 победи. Лидер е Рилски спосртист.

Черноморец беше много по-активнят отбор в първата четвърт. "Сините" от София за кратко пведоха с 12:13, но след серия от 6:2 "акулите" завършиха частта с малък аванс 20:17.

Домакините изиграха страхотна втора част, в която на практика си осигуриха победата. Те водеха комфортно на почивката с 53:28.

Оттук до края срещата се доиграваше. След 30 минути разликата беше намалена само с една точка - 73:49. Късата ротация на софиянци не им попречи да опитат нещо. В края влязоха резервите, но сирената прозвуча при 18 точки за Чверноморец - 93:75.

Черноморец: Дианте Болдуин, Евгени Хаджирусев, Константин Коев, Марвин Смит, Уендъл Люис.

Левски Лукойл: Тайрън Бразелтън, Чавдар Костов, Христо Захариев, Райън Райт, Чавдар Костов,