Евроинс Черно море е новият шампион при юношите до 18-годишна възраст. Отборът победи Овергаз с 81-68 в много интересна финална среща и детронира миналогодишния носител на титлата в тази възраст, пише bgbasket.

Тимовете бяха много равностойни и сблъсъкът между тях бе подобаващ за финал на силното
първенство, което се проведе в зала „Универсиада". След оспорвани три части „моряците" успяха да се откъснат напред през последната и така стигнаха до успеха и златните медали. Те останаха и единственият отбор без загуба в цялото първенство.

През първите10 минути играта вървеше кош за кош и най-голямата разлика в полза на който и да е от двата отбора бе едва 2 точки. Така закономерно след 10 минути игра резултатът бе равен - 17-17. До почивката темпото се запази, а варненци имаха малка преднина на почивката за 38-34.

След подновяването на играта Евроинс Черно море продължи да води с 4-5 точки, но противникът не позволи по-голямо откъсване. Преломният момент в мача бе средата на последната част, когато след серия от 9-0 точки варненци се откъснаха с цели 14 напред и на практика решиха изхода от мача.

Денислав Вутев бе най-резултатен за победителите с 21 точки, към които добави и 15 борби. Николай Стоянов добави огромен дабъл дабъл от 18 точки и 20 борби, като добави и 6 асистенции, а с 19 точки се включи Деян Денчев.

За Овергаз Георги Боянов записа пореден силен мач, записвайки 20 точки и 18 борби. Георги Дангалаков вкара 18, а 13 точки добави Александър Христов.