Юношите на баскетболния Черно море бяха определени за отбор на месец юни във Варна в специална анкета между спортните журналисти в морската столица, организирана от пресцентъра на ДКС. Младите 17-годишни състезатели спечелиха шампионата в своята възрастова група, печелейки купата в Самоков. Старши-треньор на баскетболните таланти е Петко Делев.

Димитър Цветков от спортен клуб "Евър" спечели приза спортист №1 на Варна за месец юни. Лекоатлетът завоюва златния медал в дисциплината 100 м. с препятствия на държавното първенство в София и бе еднолично избран от спортните журналисти в морската столица. На първенството за юноши и девойки до 16-годишна възраст, което се проведе миналия месец в столицата, Димитър Цветков спечели и сребърен медал в дисциплината 200 м. гладко бягане.