Черногорският Будучност спечели баскетболната Адриатическа лига при дамите. Новите шампионки победиха на финала в Монтана победителките от редовния сезон Цинкарна Целе със 71-68.

Министър Кралев участва в среща за решаване на проблемите между ФИБА и Евролигата

Мероприятието се проведе преди старта на втория ден на Европейския спортен форум

Мачът беше оспорван до средата на четвъртата част, когато черногорките дръпнаха с 10 точки разлика. Словенките успяха да съкратят систанцията до два пункта секунди преди края, но пропуснаха при заключителната атака. Николина Бабич беше най-резултатна за победителките с 16 точки. За словенките се отличи Ива Слоншак с 18 точки.

В мач за третото място Монтана победи Цървена звезда със 77-69. Цветомира Шаренкапова спечели приза за най-добър подавач в лигата.

MVP стана капитанката на Будучност Боцижа Муйович. Тя реализира средно по 19 точки на мач. Съотборничката ѝ Кристина Топузович стана най-добър борец със средно 11 борби. Най-добър играч на Монтана е Сара Бут.