Отборът на БУБА баскет (момчетата до 14 години) е на път да запише отлично представяне при първото си участие на международно състезание в чужбина - силния турнир за подрастващи "Даймилопту" в Болоня, пише bulgarianbasket.com.

След като в първия ден победиха германските си връстници от Франкен Хексер, във втория момчетата на Емилия Кръстева и Теодора Смочевска записаха една победа и една загуба срещу два италиански отбора, с което завършиха груповата фаза с актив 2-1 и се класираха на второ място в своята ("Синята") група.

В съботния ден те ще почиват, а в неделя сутрин от 10.00 българско време ще играят в една от "утешителните" срещи между отборите, класирали се от второ до четвърто място в четирите групи. Техен съперник ще бъде друг отбор от Болоня - завършилият втори в "Зелената" група Елепи. При евентуална победа момчетата от БУБА биха си гарантирали място в призовата шестица на турнира сред 16 участници от цяла Европа.

Единствената загуба на тима на БУБА баскет бе срещу единият от двата силни отбора, с които участваше в турнира клубът-домакин - Фортитудо Болоня. През първото полувреме бълграските момчета, за които редовно бележеха Камен Атанасов и героят от първия ден Георги Кръстев, опитаха всичко възможно да се противопоставят.

Но домакините, които имаха голямо ръстово и физическо превъзходство, доминираха в подкошието и взеха 10 точки аванс на почивката (41-31). През второто полувреме за БУБА се разигра и Ангел Алексиев, но и това не бе достатъчно за нещо повече от загуба със 17 точки разлика - 65-82.

Състави на двата отбора с точковия актив на всички момчета:

Фортитудо 2:
Буза 1, Поли 3, Болдарино 2, Дзабини 7, Деметри 6, Дела Торе 2, Салафия 4, Балини 2, Мафецони 8, Агбоган 2, Сако 32, Ризи 2, Педрони 5, Биаджини 2, Мазети 4.

БУБА баскетбол:
Минчо Генчев, Ангел Алексиев 17, Александър Петров, Радослав Радулов, Любомир Велев 9, Евгени Хаджирусев, Георги Кръстев 11, Басам Шабарек, Камен Атанасов 22, Виктор Михайлов, Даниел Николов 6.
В късния мач обаче нашите момчета бяха убедителни срещу другия италиански отбор в своята група - Кастел Сан Пиетро. С отлична игра в защита, отнемане на топката от съперника и бързи контраатаки, момчетата на БУБА баскет натрупаха огромна преднина и спечелиха с 86-47.