Баскетболният Партизан допусна трето поражение в Евролигата, след като загуби при гостуването си на Брозе Баскетс с 62:78. Това бе първа победа за германския шампион в турнира след шест мача.

Най-резултатен за "гробарите" бе Кецман с 20 точки, а за тима от Бамберг - Грийн с 18. Под обичайното си ниво за Партизан се представи Урош Трипкович, който вкара само една от 7-те си стрелби от тройката.

Още през първата част баскетболистите на треньора Дирк Бауерман показаха, че желаят да прекъснат серията от пет поредни загуби в Евролигата и в края имаха преднина от 10 точки (22:12). Миленко Тепич и Никола Пекович от Партизан бързо натрупаха нарушения, а Брозе Баскетс стигна до аванс от 17 точки (34:17), като на полувремето двата тима се оттеглиха при резултата 41:27.

През третата четвърт Партизан организира играта си в защита и атака и намали до 35:43. Пред Новица Величкович дори се откри шанс да смъкне разликата само на 5 точки, но от свободна позиция не успя да пласира стрелбата си за три точки.

След нарушение на Трипкович и техническия фаул на Вуйошевич Брозе Баскетс поведе с 15 точки.

Партизан успя да намали разликата на 10, но след няколко поредни грешки позволи на германците да имат аванс от 14 точки минута преди края на третата четвърт. С пет поредни точки "гробарите" намалиха на 48:57, като Кецман вкара тройка секунда преди сирената.

В самото начало на последната част отново Кецман бе точен от дъгата и намали на 51:57. Пет минути преди края Партизан имаше шанс да намали разликата на 5 точки, но след два пропуска в едва атака позволи на Брозе Баскетс да дръпне с 11 точки, като центърът на домакините Дарън Фен сломи съпротивата на "гробарите" с две поредни тройки.

Мачът бе прекратен за няколко минути, след като фен на сръбския тим нахлу на терена. Минута преди края за пет нарушения играта напусна Никола Пекович, а крайният резултат 78:62 бе оформен от Демънд Грийн с тройка в последната секунда.

В другия мач от Група "С" Барселона спечели с 74:65 при гостуването си на Лотоматика в Рим. Най-резултатен за каталунците бе Марио Касун с 18 точки, а Еразем Лорбек наниза 13 точки и взе 8 борби за италианския тим.

Арис измъкна труден успех с 67:64 срещу Ефес Пилзен у дома. По този начин тимът от Солун вече има баланс 4-2 в Група "В" на Евролигата.

Ефес Пилзен пък е с 3 победи и 3 загуби и се надява да запази четвъртата си позиция в класирането и след гостуването на Макаби (Тел Авив) на Армани Джийнс в Милано в четвъртък. Турският тим имаше преднина от 7 точки през втората четвърт, но Арис записа серия от 15:0 и обърна мача точно преди почивката.

Баскетболистите на Ефес успяха да смъкнат на разликата на една точка (61:62) 30 секунди преди края, но солунчани си осигуриха победата с точна стрелба от фауллинията. Джеремая Мейси отново бе на висота на Арис и записа дабъл-дабър (13 точи и 13 борби). Брейди Райт бе най-резултатен за победителите със своите 20 точки, а Рейшоун Тери добави още 10.

Ефес срещаше проблеми да пробие защитната на домакините, като само двама играчи на турците успаха да вкарат повече от 10 точки. Дрю Никълъс наниза 15 точки, а Ендер Арслан - 11. Керим Гьонлум взе 10 борби за Ефес, като тимът му през второто полувреме бе лишен от Ермал Куко (8 точки и 7 борби) заради контузия.