Бостън Селтикс разгроми като гост шампиона Голдън Стейт Уориърс със 128-95 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Резултати от срещите в НБА от вторник, 5 март

Голдън Стейт загуби у дома от Бостън

"Келтите" влязоха в мача след пет загуби в последните си шест мача. Те изиграха много силни първи две четвърти и поведоха убедително. В края разликата се увеличи на 33 точки.

Гордън Хейуорд се отличи с 30 точки, а Кайри Ървинг добави 19 точки и 11 асистенции за ценния успех на Бостън.

Стеф Къри записа скромните за него 23 точки. Кевин Дюрант добави 18 точки за Голдън Стейт.

Хюстън Рокетс също записа важна победа като гост. Джеймс Хардън и компания се наложиха в Торонто със 107-95.

Хардън беше над всички с 35 точки, а Джералд Грийн добави 18 точки, 11 от които в решаващата последна четвърт. Джеймс е водещ реализатор в НБА и  вкарва минимум 28 точки в последните 39 мача. Това е втората най-дълга серия в НБА след тази на Уилт Чембърлейн от 71 мача.

За Торонто Куай Ленард се отличи с 26 точки.