Бостън Селтикс се класира за финала в Източната конференция в НБА. "Келтите" елиминираха действащия шампион Торонто Раптърс, след като спечелиха решителния мач №7 с  92:87 (26:27, 24:19, 22:25, 20:16). Така момчетата на Брад Стивънс продължават към финалите на конференцията, където ще се изправят срещу Маями Хийт. За последно двата тима се срещанаха на този етап от плейофите през 2011 година, когато "горещите" с ЛеБрон Джеймс, Дуейн Уейд и Крис Бош спечелиха в 7 мача.

Играчите на Селтикс показаха, че са се отърсили от загубата в предходната среща след две продължения. Те стартираха двубоя ударно и поведоха с 19-7 при преполовяването на частта. Шампионите обаче набързо стопиха дефицита и успяха да излязат напред в резултата със 7 точки при 33:40 във втората част, но обратите продължиха и Бостън се поведе преди голямата почивка с 50:46.

"Келтите", водени от Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун, показаха по-високо самочувствие дръпнаха с 9 точки за 60:51. Торонто обаче отново се завърна в мача и до края на частта двубоят се развиваше "кош за кош".

Последната четвърт беше идентична. Този път Раптърс успяха да се доближат до съперника си едва в самия край на мача. Лаури вкара 4 поредни точки за канадския тим, за да сведе разликата до 2 точки при 89:87. В следващото нападение на тима Норман Пауъл отнесе изумителен чадър от гарда на Бостън Маркъс Смарт, запазил преднината на 17-кратните шампиони при оставащи 58 секунди от мача.

Снимка 495755

Торонто имаше още една възможност да изравни резултата до края на срещата, но опитът от тройката на Фред ВанФлийт дори не достигна коша, а Кемба Уокър оформи крайното 92:87 от наказателната линия.

Джейсън Тейтъм завърши с 29 точки, 12 борби и 7 асистенции за Бостън, Джейлън Браун допринесе с 21 точки и 8 борби, Маркъс Смарт записа 16 точки и 6 асистенции, а Кемба Уокър отбеляза 14 точки.

Лос Анджелис Лейкърс се наложи над Хюстън Рокетс и води с 3-1 победи в серията