Бостън Селтикс измъкна четвърта домакинска победа срещу Вашингтон Уизърдс с 115-105 и се класира за финала на Източната конференция в НБА. Кели Олайник вкара рекордните за себе си в плейофи 26 точки, а Айзая Томас завърши с дабъл-дабъл 29 точки и 12 асистенции.

Голдън Стейтс победи Сан Антонио след пасив от 25 точки

Лоуи Ленърд се контузи в началото на второто полувреме

Гостите от Вашингтон водеха с 72-76 в третата четвърт. Тогава Селтикс направиха серия от 13-3 до нейния край. В началото на последната част те вкараха още 12 точки срещу само 2 на Уизърдс.

Това даде възможност на домакините да играят в края за съхранение на натрупаната преднина. Брадли Бийл отбеляза 38 точки за гостите, които играха седми мач в плейофи за първи път от 1978-а година.

Бостън Селтикс започват утре серията си с шампионите от Кливлънд Кавалиърс, които почиваха повече от една седмица за този сблъсък.