Лидерът в Източната конференция Бостън Селтикс разби Бруклин Нетс с над 40 точки разлика - 139:96, у дома в мач от редовния сезон на НБА. Пред повече от 19 хиляди зрители в "Ти Ди Гардън" домакините показаха страхотна ефективност в атака и нанизаха общо 26 тройки за изразителния успех.

Селтикс започнаха агресивно от самото начало и още в края на първата част имаха преднина от 30 точки (46:16), което е рекорд в историята на франчайза. Джейсън Тейтъм и компания не намалиха оборотите и в един момент авансът им набъбна до 49 точки, а при финалната сирена разликата бе 43 точки.

Тейтъм завърши с 31 точки и 9 борби, а Джейлън Браун добави 26 точки, като и двамата вкараха по седем тройки от 12 опита. По този начин за осми път от началото на сезона двете звезди на Бостън вкарват поне 25 точки в един мач.

За Бруклин, които бяха без Кевин Дюрант и Бен Симънс, най-резултатен бе Кайри Ървинг с 20 точки, а Кам Томас добави 19 от пейката, но нито един друг играч на тима не вкара повече от 12 точки.

Бостън продължава да бъде отборът с най-добър актив в Лигата - 37 победи и 15 загуби, докато Бруклин е на четвърта позиция на Изток с баланс 31-20.