39-годишният аржентинец Ману Джинобили направи невероятен блок в последната секунда и Сан Антонио Спърс успя да измъкне победата в петия плейофен мач срещу Хюстън Рокетс с 110-107.

Коуи Ленърд излезе в края на срещата контузен. Той беше най-резултатен със своите 22 точки. Джеймс Хардън - Брадата опита тройка, която щеше да прати мача във второ продължение. Джинобили беше заменил Ленърд и трябваше да покрие неговата игра и аржентинецът се представи като в най-добрите си години.

Голдън Стейт на финал в конференцията без загуба

Уориърс нямаха проблеми при гостуването си на Юта Джаз

Хардън беше много разочарован след срещата, защото изигра силен мач и направи трипъл-дабъл. Той отбеляза 33 точки, но вкара само 4 пъти от тройката при 9 опита. Брадата допусна и 9 търновъра в мача, включително 3 в продължението. Патрик Бевърли с 20 точки, Райън Андерсон с 19 точки и Ерик Гордън с 11 точки бяха най-резултатни за гостите.

След като Ленърд не можа да играе в края на четвъртата четвърт и продължението точките за Сан Антонио се разпределиха между повече играчи. ЛаМаркъс Олдридж вкара 18 точки, Дани Грийн 16, Пати Милс 20, Джонатан Симънс 12 и Ману Джинобили 12.

Треньорът на "шпорите" Грег Попович не пожела да коментира сериозността на контузията на Ленърд. Мачът беше много равностоен и с много грешки в продължението. В него Сан Антонио вкараха 6 от 9-те си точки в последните 50 секунди.

Петата среща е в четвъртък в Хюстън. Ако Ракетите победят ще има седми двубой в неделя в Сан Антонио. Дотогава Голдън Стейтс ще чакат.