Българинът Александър Везенков изигра нов силен мач за своя Олимпиакос при победата над АЛБА (Берлин) с 93:60 (28:13, 17:22, 28:10, 20:25) в Германия в среща от 24-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. За гръцкия гранд, който оглавява временното класиране, това бе шести пореден успех и общо 17-и. АЛБА остава 18-и, последен в подреждането и допусна 18-а загуба от началото на сезона.

Везенков бе най-полезен за победата на Олимпиакос. Той реализира "дабъл-дабъл" от 28 точки, от които 4 тройки, плюс 13 борби. Спортист номер 1 на България за 2022 година добави 1 асистенция и 1 открадната топка, завършвайки с коефициент на ефективност 40 за малко повече от 32 минути на терена. Още в първата част, приключила с преднина от 28:13 за гостите от Пирея, националът отбеляза 13 точки и 5 борби.

Баскетболистите на Олимпиакос допуснаха леко намаляване на аванса им до 10 точки на почивката 45:35, но през второто полувреме напълно доминираха, а преди четвъртата част резултатът бе 73:45.

От съотборниците на Александър Везенков американецът Томас Уолкъп вкара 15 точки и подаде 10 асистенции за гръцкия тим, а Костас Папаниколау отбеляза 11 точки и 4 борби.

С16 точки за домакините от АЛБА Берлин се отчете Луис Олинде.

В следващия кръг от турнира за Олимпиакос предстои гостуване на Валенсия в Испания на 24 февруари. Тази неделя (12 февруари) отборът от Пирея трябва да изиграе домакинството си на Йоникос в гръцкото първенство.