Българинът Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос се класираха за полуфиналите в първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Олимпиакос победи Арис с 82:58 (18:9, 24:18, 18:14, 22:17) като гост в Солун във втората среща от четвъртфиналния плейоф между двата състава и спечели серията с 2:0 успеха.

Александър Везенков отново бе на ниво срещу един от бившите си отбори и реализира 19 точки, 4 борби, 1 асистенции и 2 откраднати топки за 20 минути на терена. Той започна отлично двубоя и вкара 13 от първите 18 точки на Олимпиакос.

Съставът от атинското предградие Пирея владееше инициативата в мача и до почивката поведе с 42:27. След сравнително равностойна игра в третата четвърт Олимпиакос имаше аванс от 60:41. Най-голямата разлика в срещата бе 27 точки в полза на гостите.

Янулис Ларендзакис добави 14 точки и 2 асистенции за успеха на Олимпиакос, а за домакините от Арис Василис Кавадас завърши с 13 точки.

На полуфиналите в гръцкия баскетболен шампионат Олимпиакос ще играе срещу победителя от четвъртфиналната серия между ПАОК и Промитеас, а през следващата седмица, на 26 април ще приеме турския Фенербахче в първи мач от четвъртфиналните плейофи в Евролигата.