Бившият играч на Лукойл Академик - Перо Антич донесе домакинската победа на своя Фенербахче над германския Брозе Баскетс, вкарвайки два наказателни удара в края на мача. Един от четирите истанбулски отбора в лигата постигна минимална но сладка победа с 67:66 (18:22, 18:11, 17:18, 14:15). Последвалите атаки и на двата отбора бяха безрезултатни,

Антич отбеляза общо 10 точки, а Богдан Богданович бе най-резултатен с 18 точки. За германците се отличи Дариъс Милър с 17 точки и Никос Зисис с 11 точки.

ЦСКА започна защитата на титлата с победа над Галатасарай

Днес се играят още две срещи от баскетболната Евролига

Представителят на баската част на Испания - Баскония също измъкна победа с една точка разлика. В този мач беше друг турски отбор - Андадолу Ефес. Крайният резултат е 85:84 (25:27, 24:24, 19:22, 17:11).

Пантинайкос изпита затруднения до края на трета част, но после наложи волята си над литовския Жалгирис и спечели с 84:76 (20:15, 17:15, 14:22, 33:24). Най-резултатен играч в мача беше Брок Мотъм от гостите със своите 19 точки. Ник Калатес с 13 точки и Янис Бурусис с 11 точки бяха най-точни за атиняни.

В Казан, Барселона постигна важна победа над Уникс с 63:69 (21:23, 15:11, 15:9, 12:26). Домакините имаха предимство в резултата седем минути преди края. Те водеха с 14 точки, но тогава спряха да вкарват. Александър Везенков имаше принос за победа. Той игра малко повече от 6 минути и отбеляза важна тройка.