Българският национален отбор по баскетбол спечели втора победа на турнира "Нелсън Мандела Форум" във Флоренция. Селекцията на Росен Барчовски победи със 79:74 Македония.

Родните национали започнаха много слабо мача, но съумяха да направят обрат. "Кадрите" на Лукойл Академик Георги Чековски, Перо Антич и Ристе Стефанов поведоха тима си в първите минути, а докато се усетим резултатът бе 12:0 за Македония. След края на първата част положението не беше по-добро и съперникът водеше с 26:11.

През вторите 10 минути много силно започна да играе Ърл Калоуей и на почивката македонците водеха само с 3 точки, а преди последната част преднината им стана 4. В решителните минути от мача обаче Деян Иванов, Калоуей и Стефан Георгиев се разиграха и нещата си дойдоха на мястото.

Американецът Калоуей вкара 22 точки за България, Деян Иванов добави 18, а Перо Антич реализира 17 за Македония.