Отборът на Рилски спортист отпадна още в квалификационната фаза на баскетбоната Шампионска лига. Това стана факт, след като съставът допусна втора загуба от беларуския Цмоки.

В Минск играчите на Людмил Хаджисотиров отстъпиха с 64:74 и след 58:72 преди два дни в Самоков ще трябва да продължат участието си в по-слабия турнир за Купата на ФИБА.

Срещатата в столицата на Беларус започна по-добре за Рилски спортист и българският тим имаше аванс от 2 точки след първите 10 минути при 19:17.

Втората четвърт обаче показа превъзходството на Цмоки и след и след 23:9 всичко в мача бе решено.

До края на срещата Рилски спортист единствено успя да направи загубата си малко по-почетна.

Най-резултатен за самоковския тим бе ветеранът Йордан Бозов със 17 точки, а Ненад Делич добави 12.

За Цмоки Джъстин Грей реализира 19 точки.

В купата на ФИБА Рилски спортист ще играе в група "Н" заедно с отборите на Eнисей Красноярск (Русия), Сигал Прищина (Косово) и победителя от двойката Демир Иншаат (Турция) и Муреш (Румъния).