Стартира шампионатът на най-малките - десетгодишните в регион „Витоша", пише сайтът на bubabasket.com. Днес в залата на националния стадион „Васил Левски" се изиграха три срещи от двете предварителни групи на този шампионат.

В първия мач бейби-момчетата на Лукойл Академик надигра с 33-9 връстниците си от Славия, а останалите два тима в тази група В - Левски и Шампион 2006 почиваха. Възпитаниците на Светла Гавазова натрупаха солиден аванс още на почивката - 16-2. След нея и славистите имаха своите моменти, но в крайна сметка по-добре подготвения и със значително по-дълга скамейка тим на Лукойл Академик спечели първата среща за тази възраст в регион „Витоша".

Следващите две срещи бяха от група А на състезанието за тази възраст в тази област. Домакините от БУБА баскет бяха безупречни в дебюта си за сезона и не срещнаха никаква съпротива от страна на Локомотив София. Малките възпитаници на Емилия Кръстева показаха своите умения и качества и дълго време дори не позволяваха на съперника да отбележи кош. Все пак в последната минута два успешно изпълнени наказателни удара от страна на малките баскетболисти на Локомотив София доведе резултата до 90-2 за БУБА баскет.

В последната и най-интересна среща за деня момчетата на Овергаз, водени от Красен Киров победиха с минималното 16-12 друг столичен тим - Септември София. И двата тима имаха своите шансове, напрежението бе много голямо, но повече късмет и крайна победа с 4 точки разлика за Овергаз.

Утрешната програма предвижда 4 срещи с начален час 9.30 сутринта. Първо един срещу друг ще излязат отборите на Левски и Лукойл Академик, следват го от 11.00 Славия и Шампион 2006 във втория мач от група В на шампионата.

По-късно, от 12.30 ще се играят и другите два мача от група А - Ахил-Овергаз, следван от Септември и БУБА баскет.