Берое постигна втора поредна победа в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика "зелено-белите" се наложиха над Спартак Плевен с 91:77. През цялото време беройци водеха в резултата и логично стигнаха до успеха.

Берое с победа над Ямбол

В следващия кръг на 19 октомври, събота, от 18 часа Берое приема Спартак Плевен.

Остин Прайс откри резултата в мача, след което играта вървеше кош за кош до средата на полувремето, когато беройци се пооткъснаха напред. Страхотни забивки на Антъни Уокър и Реджър Дауъл вдигнаха на крака публиката в Стара Загора за 18:9 в полза на Берое. В този момент обаче настъпи отпускане в редиците на домакините. Цели 3 минути "зелено-белите" не успяха да отбележат кош, което позволи на плевенчани да намалят на 18:16. Отново невероятна забивка на Уокър, дошла след але-уп успокои както играчите, така и феновете на Берое. Сирената за край на първата част дойде при 26:19 за старозагорци.

Вторите 10 минути стартираха със серия 5:0 за домакините. Едва след две минути и половина игра Спартак отбеляза тройка, дело на бившия играч на Берое Николай Титков. Последваха равностойни 5 минути, в които беройци поддържаха комфортна преднина. Тройка на Мартин Маринов обаче приближи плевенския тим само на 6 точки от старозагорци. Тройка на Ивайло Тонев и 2 точки на Деян Карамфилов позволиха на Берое да води с комфортните 10 точки на полувремето - 44:34.

След паузата картината на игрището не се промени особени. Антъни Уокър за пореден път скъса коша на Спартак Плевен със зрелище але-уп, с което беройци поведоха с 12 точки. Силни изяви на Димитър Маринчешки и Николай Маринов приближи спартаклии на 7 пункта изоставане, но Остин Прайс успокои тима си с точен изстрел за 3 точки. Още веднъж гостите свалиха изоставането си, този път на 6 точки, но старозагорци вдигнаха оборотите и постигнаха рекордна преднина от 13 точки след 28 минути игра. И точно когато си мислеха, че са спечелили мача, домакините от Берое позволиха на Спартак да си върне амбициите за обрат. Тройка на Пламен Стефанов и невероятен кош от центъра на Маринчешки намалиха пасива на Спартак на едва 5 точки 10 минути преди финалната сирена - 70:65.

Четвъртата част започна с размяна на попадения от зоната на двете точки. В рамките на 150 секунди Сашо Янев порази цели 3 пъти коша на Спартак. Така беройци отново отвориха разлика от 10 пункта при оставащи 7 минути до края на срещата. Минута по-късно капитанът на "зелените", подпомогнат от Остин Прайс, увеличи преднината на 14 пункта за радост на феновете по трибуните. Тези попадения отказаха тима на Плевен от нещо повече в срещата. Страхотна тройка на Дауъл направи преднината на Берое 17 пункта. След прекъсване, поискано от щаба на гостите, "зелените" продължиха с успешната си работа в нападение и защита. Моузес на два пъти успя с премерена стрелба от подкошието да отбележи, което уби окончателно интригата в двубоя. Финалната сирена официализира победата на Берое с 91:77.

Най-резултатен в срещата стана Димитър Маринчешки с дабъл-дабъл от 24 точки и 19 борби за внушителните 40 минути игрово време. За Берое най-полезен бе капитанът Александър Янев с 22 точки, Реджър Дауъл завърши със 17, а Остин Прайс с 15.

След седмица от 19 часа на Берое предстои гостуване на новака Черноморец. Двубоят обаче ще се играе отново в спортна зала "Стара Загора" поради ангажираност на бургаската зала "Бойчо Брънзов" с местните избори.