Берое победи като гост Монтана с 86-79 и направи решителна крачка към класирането си за финал на дамското баскетболно първенство. „Старозагорки" изравниха серията 1-1 и ще домакинстват в следващите два мача в четвъртък и петък.

Монтана измъкна победа в продължението срещу Берое

Втората среща от плейофите е утре

Срещата беше много оспорвана, като двата отбора си разменяха водачеството. Началото беше за домакините, които поведоха с 17-7. Първата част завърши при резултат 18-13.

Втората част донесе обрата. Берое я спечели с 22-13 и това се оказа решително за крайния успех. Монтана успя да се върне в мача и дори да поведе с 2 точки. След 30 минути игра гостенките водеха с 59-57.

Снимка 288011

Последната четвърт отново донесе промени във водачеството. Шампионките от Монтана успяха да поведат с 1 точка, но след това направиха няколко грешки в атака и допуснаха Берое да се откъсне. За разлика от първата среща гостенките удържаха аванса си. Те играха много по-чисто, правейки само 15 грешки. В неделя лошите отигравания бяха 34.

Най-резултатна беше отново американката Моник Рийд с 28 точки. Трипъл-дабъл реализира Джазмин Пъркинс - 16 точки, 10 борби и 10 асистенция.

За Монтана Лиза Бърджис вкара 20 точки, а Христина Иванова 17 точки.