Отборът на Берое се класира за полуфиналите на Балканската лига! В последния си мач от група С старозагорци се наложиха при гостуването си на Башкими с 88:70. Така с актив от 4 победи и 2 поражения je продължават в следващата фаза на надпреварата.

Берое започна много активно и поведе от самото начало на мача, като на моменти преднината имаше двуцифрено изражение. Особено силна беше третата част за гостите, след която резултатът стана 71:53. В четвъртата част Берое спокойно доигра срещата.

Аштън Мур вкара 22 точки за старозагорци, а Остин Барнс и Еврик Гери добавиха съответно по 15 и 13 точки.

Терън Бийзли вкара 21 точки за домакините, Рокаш Ужаш и Ендрит Хюсенаголи завършиха съответно с по 14 и 13 точки.

Съперникът на Берое на полуфиналите ще стане ясен утре след изиграването и на последните двубои от тази фаза на турнира.