Отборът на Берое (Стара Загора) постигна важна победа при домакинството си на лидера в група „С“ на Балканската лига КК Теодо с 85:62.

Срещата започна равностойно и първото полувреме завърши с аванс от само 4 точки за Берое - 32:28. Домакините нанесоха своя удар през третата част. Възпитаниците на Любо Минчев демонстрираха отлична защита, а наред с това, в нападение, българите бяха неудържими и благодарение на Желев и Барнс разликата скочи до 20 точки – 50:30, а частта завърши при резултат 60:41. В последната четвърт българите успяха да запазят спокойствие и да задържат комфортния си аванс, като с основна заслуга бяха отново Барнс и Желев, а сирената прозвуча при 85:62.

Най-резултатен за победителите беше Остин Барнс с 23 точки, а Тихомир Желев и Аштън Мур добавиха съответно по 20 и 14 точки за успеха.

Срджан Суботич вкара 11 точки за черногорците, а Радомир Мароевич добави 10 точки.

След тази победа Берое е много близо до полуфинала. В класирането в групата три отбора - Берое, Морнар и Теодо имат по 8 точки, а Башкими е последен с 6. В посления кръг Берое гостува на Башкими, а другият мач противопоставя двата черногорски отбора.