Баскония спечели първата финална среща от баскетболното първенство на Испания и отне домакинското предимство на Реала Мадрид. Гостите от Витория се наложиха с 94-90. Втората среща е отново в Мадрид в петък.

България с една сигурна квота за баскетболната Шампионска лига

Левски Лукойл е сигурен участник, Рилски спортист се надява на втора бройка

Първото полувреме завърши със силни минути на домакините, които успяха да изравнят за 39-39. В третата четвърт баските вкараха 28 точки срещу 19 на мадридчани, което предопредели крайния победител.

Лука Вилдоса вкара 16 точки, а Венсан Пойе добави 13 точки за Баскония. Лидерите Янис Тима и Торнике Шенгелия бяха опазени и останаха с по 12 пункта.

Джейс Керъл от Реал беше най-резултатен в мача с 20 точки. Серхио Юй нанинза 14 точки, а Еди Тавареш и Лука Дончич останаха с 12 точки.

Реал Мадрид спечели първото място в редовния сезон и триумфира с купата в Евролигата.