Баскетболният отбор на ЦСКА загуби и третия си мач от турнира в италианския град Бормио, като отстъпи на представителя на домакините Монтепаски (Сиена) с впечатляващото 55:90 (10:25; 17:20; 7:26; 21:19).

"Червените" започнаха да изостават със солидна разлика още след края на първата четвърт, когато бяха вече 15 точки назад.

Във втората част българите се посъвзеха и успяха да завършат с по-приемлив, макар и негативен баланс - 17:20.

Третата четвърт бе белязана от тоталното превъзходство на италианците, които нанизаха 26 точки срещу едва 7 на "червените".

Последната част бе най-силна за баскетболистите на ЦСКА, като те успяха да отбележат 21 точки при 19 на съперника. Това обаче не бе достатъчно за обрат на мача и поражението дойде при разгромното 55:90.

Най-резултатен за българския тим бе гардът Димитър Марковски, който записа в сметката си 12 точки, а за най-полезен играч в мача бе определен Джоузеф Форте от Монтепаски (Сиена).

В предишните си две срещи от турнира в Бормио баскетболният тим на ЦСКА претърпя поражения и от два турски отбора - Алпела (43:67) и Фенербахче (68:85).

На 12 септември е четвъртият мач на ЦСКА срещу шампиона на Украйна Азовмаш.