Отборът на Монтана 2003 загуби от сръбския Войводина 021 с 56:64 (16:19, 16:19, 9:11, 15:15) в срещата за третата позиция в Адриатическата лига по баскетбол за жени в черногорската столица Подгорица.

Така баскетболистките на Монтана 2003 завършиха на четвърто място в регионалната международна надпревара за втора поредна година, като три пъти до момента са печелили бронзовите медали.

Битката за шампионската титла на Финалната четворка между домакините от Будучност и словенския Цинкарна Целе ще се играе от 20 часа българско време.

Монтана 2003 и Войводина 021 изиграха оспорван двубой, особено в първите 15 минути. Българският тим изоставаше с 3 точки - 16:19 след началната четвърт. Във втората част Монтана 2003 изравни и поведе при 24:23 след кош на Габриела Николова, както и при 30:28 след точни наказателни удари на Анджелика Митрашинович. Състезателките на Войводина 021 обаче направиха серия от 10 безответни точки и обърнаха до 38:30 при оставащи 44 секунди от първото полувреме, което приключи при резултат 32:38.

Монтана 2003 загуби на полуфиналите в Адриатическата лига

Българският тим отстъпи катастрофално пред домакина Будучност

Сръбският отбор задържа преднината си след почивката, увеличавайки разликата до 11 точки при 45:34, а преди последните 10 минути Войводина 021 водеше с 49:41. Монтана 2003 се доближи на 3 точки при 48:51 в средата на четвъртата част, но сръбските баскетболистки отново се откъснаха напред с нова серия от 8:0 и стигнаха до успеха.

Българският състав, воден от старши треньора Николай Господинов, отстъпи в борбата под коша (36-43) и в стрелбата от дистанция, като реализира само една тройка срещу седем за противника.

Анджелика Митрашинович бе най-резултатна за Монтана 2003 с 28 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Шерин Сътерланд завърши с 10 точки и 11 борби.

За Войводина 021 Шарика Макнийл отбеляза 22 точки, а Жаклина Янкович допринесе с 13 точки и 18 борби.