Хасково в новият шампион на България по баскетбол при дамите. Носителките на Купата на България успяха да направят дубъл, спечелвайки петия плейоф срещу Монтана с 87-81. Това е първа титла в историята на отбора.

Монтана може днес да защити титлата си от миналата година

Хасково има нужда от победа домакинства на петия мач

Решителната пета среща играна в хасковската зала „Дружба" беше много оспорвана. Гостенките започнаха по-силно и водеха след първата четвърт с 12-18. Домакините се върнаха в мача и през втората част имаше гонитба в резултата завършила с минимална разлика за Монтана - 41-42.

Третата четвърт се оказа решаваща. В нейния край домакините успяха да натрупат аванс от 6 точки - 65-59. Това им даде самочувствие и възможност да играят, диктувайки темпото. Монтанчанки се държаха в мача, но минималната разлика, до която достигнаха е четири точки преди края.

Снимка 291224

Основният показател, който се оказа решаващ бяха борбите. Двете американки Челси Лий и Уолтия Рол направиха общо 30. Лий завърши с 17 борби, а Рол с 13. Общо новите шампионки овладяха 48 топки, срещу 32 на техните съпернички.

Елена Станкова използва през цялото време само пет състезателки, като три от тях вкараха почти всички точки.. Тя не можеше да използва контузената Радостина Димитрова. Виолина Кочева вкара 35 точки, 15 от които от тройки. Челси Лий отбеляза 29 точки, а Уолтия Рол 21 точки. Деляна Коева направи 8 борби и 5 асистенции. Катерина Рудева отбеляза два наказателни удара и пропусна и 10-те си стрелби.

Цветомира Шаренкапова беше най-резултатна с 18 точки за Монтана. Димана Макариева записа 15 точки, а Христина Иванова, която влезе от скамейката 15 точки. Лиза Бърджис завърши само с 6 точки. Стефан Михайлов използва седем баскетболистки в мача.