Българският национален отбор по баскетбол победи силния отбор на Австрия с 80:66 (28-16, 13-21, 21-11, 18-18). Мачът се игра в "Арена Самоков" и е част от подготовката на "лъвовете" за предстоящите предварителни световни квалификации.

Шарон Друкер ще води Лукойл Академик, Тони Дечев си отива

Израелецът може да се похвали с разнообразна и успешна кариера

Момчетата на Любомир Минчев изиграха много силни първа и трета четвърт, в които си изградиха комфортна преднина. Те се отпуснаха малко във втората част и накараха австрийците да си помислят, че могат да бъдат равностоен противник. На полувремето резултатът беше 41-37 в полза на българите.