България загуби с 69:71 (27:17, 17:12, 11:28, 14:14) от домакина Гърция и ще играе срещу Италия за седмото място на Европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години.

Момчетата ни имаха солиден аванс от 44:29 на почивката, но допуснаха обрат в третата част, когато вкараха само 11 точки срещу 28 на съперника.

Чавдар Костов за пореден път бе най-полезен за отбора с 22 точки. Павел Иванов завърши с 18 точки и 6 борби.

За домакините най-добре се представиха Михаил Цайрелис с 18 точки и 8 борби и Александрос Сигкунас с 16 точки и 15 борби.

Чавдар Костов продължава да оглавява класацията на топреализаторите на първенството с 25,6 точки средно на мач.

Младежите ни ще се изправят срещу "скуадра адзура" в спор за седмото място в четвъртък, когато Гърция ще срещне Сърбия и Черна гора в борбата за петото място на първенството.